Spadki Warszawa - Adwokat Piotr Chmielewski

Kompleksowa obsługa prawna przy podziale majątku

Potrzebujesz pomocy przy podziałe majątku? Szukasz adwokata, który pomoże Ci przebrnąć przez trudne sprawy spadkowe? Skorzystaj z naszej pomocy w Warszawie! W naszej kancelarii spadki i podział majątku to częste sprawy.

Podział majątku wspólnego może nastąpić jedynie po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami. Najczęściej taka sytuacja jest wynikiem uprawomocnienia się wyroku rozwodowego albo ustanowienia rozdzielności majątkowej przed notariuszem. W przypadku braku porozumienia pomiędzy stronami niezbędna jest pomoc adwokata i złożenie odpowiedniego wniosku do sądu powszechnego, który ustali skład majątku wspólnego, jego wartość oraz podzieli ten majątek.

W takich przypadkach zazwyczaj niezbędna jest odpowiednia inicjatywa dowodowa stron w celu ujawnienia majątku wspólnego, który często jest zatajany przez drugą stronę oraz doprowadzenie do jego odpowiedniej wyceny przez biegłego, która również może być zaniżona lub zawyżona w stosunku do rzeczywistej wartości. Sprawa o podział majątku daje możliwość rozliczenia nakładów poczynionych z majątku osobistego na majątek wspólny i odwrotnie.

W powyższych sprawach, nieodzowna jest pomoc profesjonalnego adwokata, który w odpowiedni sposób zadba o interesy majątkowe swojego klienta. Oferujemy specjalistyczne wsparcie adwokata w delikatnych sprawach, które wymagają odpowiedniego podejścia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak prowadzić sprawy o podział majątku wspólnego, aby uzyskać satysfakcjonujący Klienta rezultat.

Kancelaria adwokacka na miarę Twoich potrzeb

Podział majątku jest nierozłączną częścią każdej sprawy rozwodowej. Konieczne jest wtedy określenie ustaleń, na podstawie których każde z rozstających się ze sobą współmałżonków otrzyma swoja część pieniędzy, ruchomości i nieruchomości. Odpowiednie ustalenie warunków podziału oraz ewentualnych alimentów jest w interesie każdej ze stron i dlatego właśnie należy zapewnić sobie odpowiednią opiekę prawną w postaci adwokat specjalizującego się w takich sprawach. Działamy w Warszawie zapewniając naszym klientom kompleksową obsługę w sprawach o podział majątku oraz sprawach spadkowych. Wieloletnie doświadczenie oraz stały rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji gwarantuje specjalistyczną pomoc w sprawach dotyczących postępowań spadkowych oraz podziału majątku.

Każda ze spraw jest inna i należy podchodzić od niej indywidualnie. Dlatego właśnie niezmiernie ważna jest kreatywność, która również wyróżnia naszą kancelarię. Jesteśmy w stanie podejść do każdej sprawy „na świeżo” i znaleźć takie rozwiązanie, które będzie najkorzystniejsze dla naszego klienta. Pomoc adwokacka jest niezwykle potrzebna zwłaszcza w tego typu kwestiach, gdyż dotyczą one często newralgicznych aspektów finansowych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zapraszam do mojej kancelarii po poradę prawną. Zapewnimy pomoc w zakresie prowadzenia sprawy, jak i przygotowywania pism przygotowawczych do rozpraw związanych ze spadkami lub podziałem majątku.