Rozwód Warszawa - Adwokat Piotr Chmielewski

Rzetelna pomoc w sprawach o rozwód

Rozwód jest zdarzeniem, które zazwyczaj jest związane z bardzo silnymi emocjami i niejednokrotnie powoduje stres utrudniający zrozumienie - i tak skomplikowanych - zasad rządzących procedurą cywilną.

Powyższe, w powiązaniu z niezwykle ważkimi kwestiami rozstrzyganymi w procesie o rozwód, jak: wina za rozkład pożycia małżeńskiego, władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem, alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka czy kontakty z dzieckiem, przesądza o tym, że pomoc profesjonalnego pełnomocnika może zapewnić pomyślne zakończenie sprawy.

Usługi związane z prowadzeniem spraw rozwodowych w Warszawie

Nasza Kancelaria świadczy kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia postępowań rozwodowych. Działamy na terenie Warszawy od 2015 roku. Świadczone przez nas kompleksowe prowadzenie sprawy zawiera:

  1. Konsultację. Nasz adwokat na pierwszym spotkaniu zapozna się ze szczegółami sprawy oraz zaproponuje strategie postępowania postępowania. Wyjaśni także wątpliwości związane z przebiegiem rozwodu, oraz spraw towarzyszących, jak postępowanie alimentacyjne czy podział majątku.
  2. Mediację między małżonkami. Informujemy klienta o jego prawach, perspektywach i upewniamy się, aby posiadał klarowność sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł. Oferujemy na bieżąco porady prawne związane z mediacją. Warto pamiętać, że pomyślna mediacja upraszcza postępowanie, jednak nierozsądne jest dążenie do ugody kosztem własnych interesów.
  1. Przygotowanie do rozprawy. To czas zbierania potrzebnych dokumentów oraz dowodów. Na etapie kompletowania dowodów ważna jest szczerość wobec adwokata w kwestii przedstawienia sytuacji rodzinnej. Pamiętaj, że adwokat jest zobowiązany zachować poufność powierzonych mu informacji, jednak są one mu potrzebne do profesjonalnego i skutecznego reprezentowania klienta w sądzie.
  2. Reprezentację w trakcie rozprawy rozwodowej. Nasza Kancelaria działa na terenie Warszawy i tam zajmuje się reprezentacją klientów w sądzie. Zapewniamy wsparcie w podjęciu ustaleń korzystnych dla klienta.

Rozwody są jednymi z najbardziej budzących emocje - także te negatywne - spraw, jakie mogą się rozegrać w sądzie. Niejednokrotnie prócz spraw rozwodowych równocześnie prowadzone są inne, związane z alimentacją, podziałem majątku czy przemocą w rodzinie. Jednocześnie rozwód jest wydarzeniem bardzo intymnym dla klienta, prawnik więc powinien wykazać się szczególnym taktem oraz doświadczeniem.

Jeśli masz zamiar prowadzić swoją sprawę rozwodową na terenie Warszawy

Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Działamy w charakterze pełnomocników dla naszych klientów. Wiemy, że z uwagi na stres oraz występujące w wielu przypadkach napięcie między małżonkami, doświadczony prawnik potrafi nie tylko pomóc, ale także i wprowadzić odpowiedni dystans w trakcie trwania postępowania.

Długość i złożoność postępowań sądowych zależy od wielu czynników, także od dobrej woli małżonków. Czasami nie można z góry przewidzieć, ile będzie trwało dane postępowanie. Jako Kancelaria adwokacka staramy się przeprowadzić naszych klientów przez całą procedurę tak, aby finalny werdykt był korzystny.

Jeśli masz pytania związane ze sprawami rozwodowymi bądź jesteś w trakcie prowadzenia takowej sprawy na terenie Warszawy, skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Nasza linia telefoniczna działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Chętnie służymy wstępną konsultacją.