Sprawy rozwodowe w Warszawie

Rzetelna pomoc w sprawach o rozwód

Rozpad małżeństwa jest zdarzeniem, które zazwyczaj jest związane z bardzo silnymi emocjami i niejednokrotnie powoduje stres utrudniający zrozumienie – i tak skomplikowanych – zasad rządzących procedurą cywilną.

Powyższe, w powiązaniu z niezwykle ważkimi kwestiami rozstrzyganymi w procesie, jak: wina za rozpad pożycia małżeńskiego, władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem, alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka czy kontakty z dzieckiem, przesądza o tym, że rozwody są to postępowania pełne niezwykle trudnych kwestii, w których trakcie pomoc profesjonalnego pełnomocnika może zapewnić pomyślne zakończenie sprawy. Ze względu na konflikt często dzielący strony, bywa ona niezbędna.

Zakres usług

Działamy od 2015 roku i od tamtego czasu świadczymy kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia postępowań sądowych. Obejmują one:

  1. Konsultację - dobry adwokat na pierwszym spotkaniu szczegółowo zapozna się z sytuacją, w jakiej znalazł się klient oraz zaproponuje strategię postępowania. Wyjaśni także wątpliwości związane z przebiegiem procesu oraz postępowań mu towarzyszących – alimentacyjnych, o podział majątku czy innych.
  2. Mediację między małżonkami - informujemy klienta o jego prawach, perspektywach i upewniamy się, że posiada klarowność sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł. Oferujemy na bieżąco porady prawne związane z mediacją. Warto pamiętać, że pomyślna mediacja upraszcza postępowanie, jednak nierozsądne jest dążenie do ugody kosztem własnych interesów.
  1. Przygotowanie do rozprawy - to czas zbierania potrzebnych dokumentów oraz dowodów. Na etapie kompletowania dowodów ważna jest szczerość wobec prowadzącego postępowanie w kwestii przedstawienia sytuacji rodzinnej. Warto pamiętać, że jest on zobowiązany zachować poufność powierzonych mu informacji, jednak są one mu potrzebne do profesjonalnej i skutecznej reprezentacji w sądzie. Współpraca z adwokatem powinna przebiegać w atmosferze wzajemnego zaufania – takie podejście daje największe szanse na zakończenie procesu w sposób pomyślny dla klienta.
  2. Reprezentację w trakcie rozprawy - nasza kancelaria zajmuje się reprezentacją klientów w sądzie. Zapewniamy wsparcie w podjęciu ustaleń korzystnych dla klienta.

Rozstania są jednymi z najbardziej budzących emocje – także te negatywne – sytuacjami w życiu człowieka, co niestety często ma swoje odzwierciedlenie na sali sądowej. Niejednokrotnie postępowania rozwodowe prowadzone są równocześnie z innymi, np. związanymi z alimentacją, podziałem majątku czy przemocą w rodzinie. Rozpad małżeństwa jest wydarzeniem bardzo intymnym dla klienta, prawnik powinien więc wykazać się szczególnym taktem oraz doświadczeniem.

Jeśli mają Państwo zamiar sądzić się na terenie Warszawy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Wyróżnia nas fachowość oraz olbrzymia, na bieżąco aktualizowana wiedza prawnicza, szczególnie z zakresu najbardziej interesującej nas dziedziny prawa rodzinnego. Działamy w charakterze pełnomocników dla naszych klientów. Wiemy, że z uwagi na stres oraz występujące w wielu przypadkach napięcie między małżonkami współpraca stron może okazać się trudna bądź niemożliwa. Doświadczenie pozwala naszemu prawnikowi nie tylko fachowo doradzić, ale także wprowadzić odpowiedni dystans w trakcie trwania postępowania, co znacznie ułatwia zakończenie go z korzystnym wynikiem.

Długość i złożoność postępowań sądowych zależy od wielu czynników, także od nastawienia małżonków. Czasami nie można z góry przewidzieć, ile będzie trwało dane postępowanie. Kluczowe znaczenie ma współpraca z pełnomocnikiem. Staramy się przeprowadzić naszych klientów przez całą procedurę tak, aby finalny werdykt był dla nich możliwie korzystny.

Jeśli mają Państwo pytania związane z postępowaniami sądowymi bądź są w trakcie prowadzenia takiego na terenie Warszawy i chcą skorzystać z naszych usług, mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Nasza linia telefoniczna działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Chętnie służymy wstępną konsultacją.