Adwokat spadki Warszawa: podział majątku, porady prawne, sprawy spadkowe, testament

Porady prawne - podział majątku i sprawy spadkowe - Warszawa

Potrzebujesz pomocy doświadczonego prawnika, który pomoże Ci przebrnąć przez trudny proces sądowy? Skorzystaj z naszych porad prawnych z zakresu prawa spadkowego świadczonych w Warszawie. Mamy na swoim koncie wiele postępowań zakończonych z korzyścią dla klienta - aż do swierdzenia nabycia spadku. Naszą specjalizacją jest prawo spadkowe.

Podział majątku wspólnego może nastąpić jedynie po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami. Najczęściej taka sytuacja jest wynikiem uprawomocnienia się wyroku rozwodowego albo ustanowienia rozdzielności majątkowej przed notariuszem. W przypadku braku porozumienia pomiędzy stronami często spór może rozwiązać tylko doświadczony adwokat udzielający porad prawnych. Wówczas konieczność stanowi także złożenie odpowiedniego wniosku do sądu powszechnego, którego zadanie to ustalenie składu i wartości mienia wspólnego oraz jego podzielenie.

W takich postępowaniach zazwyczaj niezbędna jest odpowiednia inicjatywa dowodowa byłych małżonków, w celu ujawnienia majątku wspólnego. Często zdarza się, że jedna ze stron zataja fakty dotyczące mienia, co utrudnia doprowadzenie do jego odpowiedniej wyceny przez biegłego. W efekcie wartość dobytku może zostać źle oceniona – zaniżona lub zawyżona w stosunku do wartości rzeczywistej. Proces daje możliwość rozliczenia nakładów poczynionych z mienia osobistego na dobytek wspólny i odwrotnie.

W powyższych sytuacjach niezbędne mogą okazać się fachowe porady prawne oraz pomoc profesjonalisty, który w odpowiedni sposób zadba o interesy swojego klienta. Oferujemy specjalistyczne wsparcie w delikatnych, wymagających odpowiedniego podejścia postępowaniach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiemy, w jaki sposób prowadzić postępowania sądowe, aby uzyskać satysfakcjonujący dla klienta rezultat - stwierdzenie nabycia spadku. Nasza wiedza jest na bieżąco aktualizowana, a umiejętności nieustannie doskonalone, dzięki czemu możemy zdobywać zaufanie klientów i obsługiwać sprawy spadkowe na coraz wyższym poziomie.

Podział majątku, prawo spadkowe - Piotr Chmielewski - adwokat z Warszawy
Porady prawne testament, podział majątku

Warszawa - Kancelaria adwokacka na miarę Twoich potrzeb

Rozdzielenie mienia między małżonków jest nieodłączną częścią każdego rozwodu. Konieczne jest wtedy określenie ustaleń, na podstawie których każdy z rozstających się ze sobą współmałżonków otrzyma swoją część pieniędzy, ruchomości i nieruchomości. Odpowiednie ustalenie warunków podziału oraz ewentualnych alimentów jest w interesie każdej ze stron i dlatego właśnie należy zapewnić sobie odpowiednią opiekę. Działamy, zapewniając naszym klientom kompleksową obsługę. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz stały rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji gwarantuje fachowe doradztwo i specjalistyczną pomoc w wymienionych kwestiach.

Porady prawne - prawo spadkowe Warszawa

Przepisy prawa spadkowego bywają zawiłe, a wszystkie sprawy o stwierdzenie nabycia spadku są inne i należy podchodzić do nich indywidualnie, zwłaszcza jeżeli najważniejszych wątpliwości dotyczacych kręgu spadkobierców nie rozwiewa testament. Dlatego właśnie niezmiernie ważne są fachowa wiedza i kreatywność, dzięki którym postępowanie może zostać poprowadzone sprawnie oraz zakończone z korzyścią dla klienta. Jesteśmy w stanie podejść do każdego z nich „na świeżo” i zaoferować pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego i działu spadku, która będzie najkorzystniejsze dla naszego klienta. Pomoc adwokacka jest niezwykle potrzebna zwłaszcza w tego typu kwestiach, gdyż dotyczą one często newralgicznych aspektów finansowych, takich jak między innymi dział spadku.

Porady prawne testament, podział majątku - Warszawa

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania – zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Zapewniamy fachowe doradztwo, pomoc w zakresie prowadzenia postępowania, jak i przygotowywania pism przygotowawczych do rozpraw sądowych. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Spadek adwokat Warszawa