Adwokat spadki Warszawa: podział majątku, porady prawne, sprawy spadkowe, testament

Porady prawne - podział majątku i sprawy spadkowe - Warszawa

Zarówno podział majątku po rozwodzie, jak i sprawy spadkowe, nie należą do prostych zagadnień. Wiążą się często z trudnymi emocjami, które nie ułatwiają ich rozwiązania.

Potrzebujesz pomocy doświadczonego prawnika, który pomoże Ci przebrnąć przez trudny proces sądowy? Skorzystaj z naszych porad prawnych z zakresu prawa spadkowego świadczonych w Warszawie. Mamy na swoim koncie wiele postępowań zakończonych z korzyścią dla klienta - aż do swierdzenia nabycia spadku. Naszą specjalizacją jest prawo spadkowe.

Adwokat zajmuje się też sprawami o podział majątku po rozwodzie. To jeden z trudniejszych tematów do rozwiązania pomiędzy rozstającymi się małżonkami. W tym zakresie świadczymy zarówno porady, jak i reprezentujemy klientów w procesie sądowym. Prawnik traktuje każdą sprawę indywidualnie i podejmuje działania, które dopuszczają przepisy prawa.

Podział majątku po rozwodzie - na czym polega rola adwokata?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podział majątku wspólnego może nastąpić jedynie po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami. Najczęściej taka sytuacja jest wynikiem uprawomocnienia się wyroku rozwodowego albo ustanowienia rozdzielności majątkowej przed notariuszem. W przypadku braku porozumienia pomiędzy stronami często spór może rozwiązać tylko doświadczony adwokat udzielający porad prawnych. Wówczas konieczność stanowi także złożenie odpowiedniego wniosku do sądu powszechnego, którego zadanie to ustalenie składu i wartości mienia wspólnego oraz jego podzielenie.

W takich postępowaniach toczących się głównie po rozwodzie zazwyczaj niezbędna jest odpowiednia inicjatywa dowodowa byłych małżonków, w celu ujawnienia majątku wspólnego. Często zdarza się, że jedna ze stron zataja fakty dotyczące mienia, co utrudnia doprowadzenie do jego odpowiedniej wyceny przez biegłego. W efekcie wartość dobytku może zostać źle oceniona – zaniżona lub zawyżona w stosunku do wartości rzeczywistej. Proces daje możliwość rozliczenia nakładów poczynionych z mienia osobistego na dobytek wspólny i odwrotnie.

Adwokat spadkowy Warszawa - sprawy spadkowe i podział majątku po rozwodzie

W powyższych sytuacjach niezbędne mogą okazać się fachowe porady prawne oraz pomoc profesjonalisty - prawnika, który w sprawach spadkowych czy o podział majątku po rozwodzie w odpowiedni sposób zadba o interesy swojego klienta. Jako adwokat rodzinny oferuję specjalistyczne wsparcie w delikatnych, wymagających odpowiedniego podejścia postępowaniach toczących się m.in. w Warszawie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiem, w jaki sposób prowadzić postępowania sądowe, aby uzyskać satysfakcjonujący dla klienta rezultat - stwierdzenie nabycia spadku. Moja wiedza jako adwokata przedstawiającego możliwy podział majątku po rozwodzie jest na bieżąco aktualizowana, a umiejętności nieustannie doskonalone, dzięki czemu mogę zdobywać zaufanie klientów i obsługiwać sprawy spadkowe na coraz wyższym poziomie.

Podział majątku, prawo spadkowe - Piotr Chmielewski - adwokat z Warszawy
Porady prawne testament, podział majątku

Warszawa - Kancelaria adwokacka na miarę Twoich potrzeb

Rozdzielenie majątku wspólnego między małżonków jest nieodłączną częścią każdego rozwodu. Konieczne jest wtedy określenie ustaleń, na podstawie których każdy z rozstających się ze sobą współmałżonków otrzyma swoją część pieniędzy, ruchomości i nieruchomości. Odpowiednie ustalenie warunków podziału oraz ewentualnych alimentów jest w interesie każdej ze stron i dlatego właśnie należy zapewnić sobie odpowiednią opiekę. Działamy, zapewniając naszym klientom kompleksową obsługę ze strony adwokata specjalizującego się w zakresie spraw dotyczących działu majątku wspólnego po rozwodzie. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz stały rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji gwarantuje fachowe doradztwo i specjalistyczną pomoc w wymienionych kwestiach.

Porady prawne - prawo spadkowe Warszawa

W ramach świadczonej pomocy adwokat spadkowy z Warszawy oferuje wsparcie w sprawach podziału majątku, jaki spadkodawca pozostawia spadkobiercom w spadku. Są to często bardzo delikatne i drażliwe kwestie, nierzadko wzbudzające trudne emocje między osobami uprawnionymi do dziedziczenia.

Przepisy prawa spadkowego bywają zawiłe, a wszystkie sprawy o stwierdzenie nabycia spadku są inne i należy podchodzić do nich indywidualnie, zwłaszcza jeżeli najważniejszych wątpliwości dotyczacych kręgu spadkobierców nie rozwiewa testament. Dlatego właśnie niezmiernie ważne są fachowa wiedza i kreatywność, dzięki którym postępowanie może zostać poprowadzone sprawnie oraz zakończone z korzyścią dla klienta. Adwokat spadkowy, którego specjalnością są tego rodzaju sprawy, jest w stanie podejść do każdego z nich „na świeżo” i zaoferować pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego i działu spadku, która będzie najkorzystniejsze dla naszego klienta. Pomoc adwokacka jest niezwykle potrzebna zwłaszcza w tego typu kwestiach, gdyż dotyczą one często newralgicznych aspektów finansowych, takich jak między innymi dział spadku.

Porady prawne testament, podział majątku po rozwodzie - Warszawa

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące m.in. podziału majątku wspólnego po rozwodzie czy spraw regulowanych przez prawo spadkowe – zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Zapewniamy fachowe doradztwo adwokata w Warszawie, pomoc w zakresie prowadzenia postępowania, jak i przygotowywania pism przygotowawczych do rozpraw sądowych. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Spadek adwokat Warszawa