Rozwód, sprawy rozwodowe z prawnikiem w Warszawie - Kancelaria Adwokat Piotr Chmielewski

Awokat rozwodowy Warszawa - rzetelna pomoc

Wśród spraw, w jakich specjalizuje się nasza kancelaria adwokacka w Warszawie, są rozwody. Prawnik, który się nimi zajmuje, służy zarówno poradą prawną na etapie podejmowania przez klienta decyzji o formalnym rozstaniu oraz pomocą w przygotowaniu pozwu, jak i w późniejszym postępowaniu toczącym się w sądzie. Oferta wsparcia w zakresie spraw rozwodowych jest złożona, a realizacja usług ma zawsze na uwadze interes mocodawcy. Wszelkie informacje przekazane adwokatowi objęte są tajemnicą zawodową. Bardzo często zdarza się, że uczestniczące w sprawie rozwodowej osoby nie znają swoich praw, co przekłada się na ich niekorzyść. Najważniejszą rolą naszej kancelarii jest udzielanie porad prawnych uwzględniających charakter postępowania i wcześniejsze sprawy.

Rozpad małżeństwa jest zdarzeniem, które zazwyczaj jest związane z bardzo silnymi emocjami i niejednokrotnie powoduje stres utrudniający zrozumienie – i tak skomplikowanych – zasad rządzących procedurą cywilną.

Powyższe, w powiązaniu z niezwykle ważkimi kwestiami rozstrzyganymi w procesie, jak: wina za rozpad pożycia małżeńskiego, władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem, alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka czy kontakty z dzieckiem, przesądza o tym, że rozwody są to postępowania pełne niezwykle trudnych kwestii, w których trakcie pomoc profesjonalnego adwokata w roli pełnomocnika może zapewnić pomyślne zakończenie sprawy. Ze względu na konflikt często dzielący strony, bywa ona niezbędna.

Sprawy rozwodowe Warszawa

Prawnik rozwody Warszawa - zakres usług kancelarii

Nasza kancelaria adwokacka w Warszawie działa od 2015 roku i od tamtego czasu świadczymy kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia postępowań sądowych dotyczących spraw rozwodowych. Obejmują one:

Kancelaria rozwody Warszawa
  1. Konsultację w sprawach rozwodowych - dobry adwokat na pierwszym spotkaniu szczegółowo zapozna się z sytuacją, w jakiej znalazł się klient oraz zaproponuje strategię postępowania. Wyjaśni także wątpliwości związane z przebiegiem procesu spraw rozwodowych oraz postępowań mu towarzyszących – dotyczących rozkładu pożycia, winie danej strony i orzeczenia rozwodu, podziału majątku, władzy rodzicielskiej, alimentacyjnych, czy innych.
  2. Mediację między małżonkami - prawnik prowadzący sprawę informuje klienta o jego prawach, perspektywach i upewniamy się, że posiada klarowność sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł. Jako kancelaria adwokacka oferujemy na bieżąco porady prawne związane z mediacją. Warto pamiętać, że pomyślna mediacja z pomocą adwokata rozwodowego upraszcza postępowanie, jednak nierozsądne jest dążenie do ugody kosztem własnych interesów.
Adwokat Piotr Chemielewski - rozwód Warszawa
  1. Przygotowanie do rozprawy rozwodowej - to czas zbierania potrzebnych dokumentów oraz dowodów. Na etapie kompletowania dowodów ważna jest szczerość wobec prawnika prowadzącego postępowanie w kwestii przedstawienia sytuacji rodzinnej. Warto pamiętać, że jest on zobowiązany zachować poufność powierzonych mu informacji, jednak są one mu potrzebne do profesjonalnej i skutecznej reprezentacji w sądzie. Współpraca z adwokatem rozwodowym powinna przebiegać w atmosferze wzajemnego zaufania – takie podejście daje największe szanse na zakończenie procesu w sposób pomyślny dla klienta.
  2. Reprezentację w trakcie rozprawy - nasza kancelaria zajmuje się reprezentacją klientów w sądzie. Przydzielony do danej sprawy adwokat rozwodowy zapewnia wsparcie w merytorycznym przedstawieniu sytuacji strony.

Tylko wówczas można pomyśleć nad rozwiązaniami mającymi pomóc w rozwiązaniu sprawy rozwodowej. Adwokat zwykle stara się rozwiać wątpliwości, które mogą się nasunąć w trakcie toku postępowania. Jasne jest, że w tego rodzaju sytuacjach może pojawiać się bardzo dużo pytań. Jednym z zadań prawnika jest odpowiadanie na nie. Zawsze reprezentujemy interesy naszych klientów, składamy pisma procesowe i występujemy za nich przed organami, gdy tego wymaga sytuacja.

Dobry adwokat rozwód - Warszawa Prawnik rozwody Warszawa - Piotr Chmielewski

Adwokat Rozwody Warszawa

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Prowadzona przez nas kancelaria adwokacka w Warszawie wyróżnia fachowość oraz olbrzymia, na bieżąco aktualizowana wiedza prawnicza, szczególnie z zakresu najbardziej interesującej nas dziedziny spraw i prawa rodzinnego. Działamy w charakterze pełnomocników dla naszych klientów. Wiemy, że z uwagi na stres oraz występujące w wielu przypadkach napięcie między małżonkami współpraca stron może okazać się trudna bądź niemożliwa. Doświadczenie pozwala naszemu prawnikowi nie tylko fachowo doradzić, ale także wprowadzić odpowiedni dystans w trakcie trwania postępowania, co znacznie ułatwia zakończenie go z korzystnym wynikiem. Zdajemy sobie sprawę z tego rodzaju trudności, które mogą wyniknąć podczas postępowania.

Długość i złożoność postępowań sądowych zależy od wielu czynników, także od nastawienia małżonków. Czasami nie można z góry przewidzieć, ile będzie trwało dane postępowanie. Zależy to od wielu zróżnicowanych czynników, które po czasie mogą również ulec zmianie. Kluczowe znaczenie ma współpraca z adwokatem - pełnomocnikiem. Staramy się przeprowadzić naszych klientów przez całą procedurę tak, aby finalny werdykt rozwodu był dla nich możliwie korzystny.

Prawo rodzinne, sprawy rozwodowe i prawo spadkowe to nasza specjalność. Jeśli mają Państwo pytania związane z postępowaniami sądowymi bądź są w trakcie prowadzenia takiego na terenie Warszawy i chcą skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Nasza linia telefoniczna działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Chętnie służymy wstępną konsultacją. Z przyjemnością przedstawimy więcej szczegółów dotyczących ewentualnej współpracy i spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące klientów pytania.