Rozwód, sprawy rozwodowe z prawnikiem w Warszawie - Kancelaria Adwokat Piotr Chmielewski

Awokat rozwodowy Warszawa - rzetelna pomoc

Rozpad małżeństwa jest zdarzeniem, które zazwyczaj jest związane z bardzo silnymi emocjami i niejednokrotnie powoduje stres utrudniający zrozumienie – i tak skomplikowanych – zasad rządzących procedurą cywilną.

Powyższe, w powiązaniu z niezwykle ważkimi kwestiami rozstrzyganymi w procesie, jak: wina za rozpad pożycia małżeńskiego, władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem, alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka czy kontakty z dzieckiem, przesądza o tym, że rozwody są to postępowania pełne niezwykle trudnych kwestii, w których trakcie pomoc profesjonalnego pełnomocnika może zapewnić pomyślne zakończenie sprawy. Ze względu na konflikt często dzielący strony, bywa ona niezbędna.

Sprawy rozwodowe Warszawa

Prawnik rozwody - zakres usług

Działamy od 2015 roku i od tamtego czasu świadczymy kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia postępowań sądowych. Obejmują one:

Kancelaria rozwody Warszawa
  1. Konsultację w sprawach rozwodowych - dobry adwokat na pierwszym spotkaniu szczegółowo zapozna się z sytuacją, w jakiej znalazł się klient oraz zaproponuje strategię postępowania. Wyjaśni także wątpliwości związane z przebiegiem procesu spraw rozwodowych oraz postępowań mu towarzyszących – dotyczących rozkładu pożycia, winie danej strony i orzeczenia rozwodu, podziału majątku, władzy rodzicielskiej, alimentacyjnych, czy innych.
  2. Mediację między małżonkami - informujemy klienta o jego prawach, perspektywach i upewniamy się, że posiada klarowność sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł. Oferujemy na bieżąco porady prawne związane z mediacją. Warto pamiętać, że pomyślna mediacja z pomocą adwokata rozwodowego upraszcza postępowanie, jednak nierozsądne jest dążenie do ugody kosztem własnych interesów.
Adwokat Piotr Chemielewski - rozwód Warszawa
  1. Przygotowanie do rozprawy - to czas zbierania potrzebnych dokumentów oraz dowodów. Na etapie kompletowania dowodów ważna jest szczerość wobec prowadzącego postępowanie w kwestii przedstawienia sytuacji rodzinnej. Warto pamiętać, że jest on zobowiązany zachować poufność powierzonych mu informacji, jednak są one mu potrzebne do profesjonalnej i skutecznej reprezentacji w sądzie. Współpraca z adwokatem rozwodowym powinna przebiegać w atmosferze wzajemnego zaufania – takie podejście daje największe szanse na zakończenie procesu w sposób pomyślny dla klienta.
  2. Reprezentację w trakcie rozprawy - nasza kancelaria zajmuje się reprezentacją klientów w sądzie. Zapewniamy wsparcie w podjęciu ustaleń korzystnych dla klienta.

Rozwód to jedna z najbardziej budzących emocje – także te negatywne – sytuacji w życiu człowieka, co niestety często ma swoje odzwierciedlenie na sali sądowej. Niejednokrotnie postępowania rozwodowe prowadzone są równocześnie z innymi, np. związanymi z alimentacją, podziałem majątku czy przemocą w rodzinie. Rozpad małżeństwa jest wydarzeniem bardzo intymnym dla klienta, prawnik rozwodowy powinien więc wykazać się szczególnym taktem oraz doświadczeniem.

Dobry adwokat rozwód - Warszawa Prawnik rozwody Warszawa - Piotr Chmielewski

Adwokat Warszawa - rozwód

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Wyróżnia nas fachowość oraz olbrzymia, na bieżąco aktualizowana wiedza prawnicza, szczególnie z zakresu najbardziej interesującej nas dziedziny spraw i prawa rodzinnego. Działamy w charakterze pełnomocników dla naszych klientów. Wiemy, że z uwagi na stres oraz występujące w wielu przypadkach napięcie między małżonkami współpraca stron może okazać się trudna bądź niemożliwa. Doświadczenie pozwala naszemu prawnikowi nie tylko fachowo doradzić, ale także wprowadzić odpowiedni dystans w trakcie trwania postępowania, co znacznie ułatwia zakończenie go z korzystnym wynikiem.

Długość i złożoność postępowań sądowych zależy od wielu czynników, także od nastawienia małżonków. Czasami nie można z góry przewidzieć, ile będzie trwało dane postępowanie. Kluczowe znaczenie ma współpraca z pełnomocnikiem. Staramy się przeprowadzić naszych klientów przez całą procedurę tak, aby finalny werdykt rozwodu był dla nich możliwie korzystny.

Prawo rodzinne, sprawy rozwodowe i prawo spadkowe to nasza specjalność. Jeśli mają Państwo pytania związane z postępowaniami sądowymi bądź są w trakcie prowadzenia takiego na terenie Warszawy i chcą skorzystać z naszych usług, mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Nasza linia telefoniczna działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Chętnie służymy wstępną konsultacją.