Rozwód, sprawy rozwodowe z prawnikiem w Warszawie - Kancelaria Adwokat Piotr Chmielewski

Awokat rozwodowy Warszawa - rzetelna pomoc prawnika

Główną specjalizacją naszej kancelarii jest prawo rodzinne. Adwokat z Warszawy prowadzący sprawy rozwodowe służy zarówno poradą prawną już na etapie podejmowania przez klienta decyzji o formalnym rozstaniu, jak i pomocą w przygotowaniu pozwu o rozwód. Prawnik uczestniczy także w późniejszym postępowaniu toczącym się w sądzie. Proponowana przez naszą kancelarię oferta wsparcia jest dosyć  złożona, a realizacja usług ma zawsze na uwadze interes mocodawcy.

Wszelkie informacje przekazane adwokatom objęte są tajemnicą zawodową. Bardzo często zdarza się, że uczestniczące w rozprawach sądowych osoby nie znają swoich praw, co niestety przekłada się na ich niekorzyść. Najważniejszą rolą naszej kancelarii jest udzielanie porad prawnych uwzględniających charakter postępowania. Rozwód to zdarzenie, które zazwyczaj jest związane z bardzo silnymi emocjami i niejednokrotnie powoduje stres utrudniający zrozumienie – i tak skomplikowanych – zasad rządzących procedurą cywilną. Nasz prawnik pomoże klientowi przejść przez sprawę rozwodową, zabezpieczając jego interesy.

Powyższe, w powiązaniu z niezwykle ważkimi kwestiami rozstrzyganymi w procesie o rozwód, jak: wina za rozpad pożycia małżeńskiego, władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem, alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka czy kontakty z dzieckiem, przesądza o tym, że sprawy rozwodowe są pełne niezwykle trudnych kwestii, w których trakcie pomoc adwokata w roli pełnomocnika może zapewnić pomyślne zakończenie postępowania. Niestety ze względu na konflikt często dzielący strony, bywa ona wręcz niezbędna. Prawnik reprezentujący kancelarię działającą w Warszawie może również uczestniczyć w mediacjach, aby spróbować dojść do porozumienia na drodze pozasądowej.

Sprawy rozwodowe Warszawa

Prawnik rozwody Warszawa - zakres usług kancelarii

Nasza kancelaria adwokacka w Warszawie działa od 2015 roku i od tamtego czasu świadczymy kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia postępowań sądowych dotyczących spraw rozwodowych. Obejmują one:

Kancelaria rozwody Warszawa
  1. Konsultację w sprawach rozwodowych - dobry adwokat na pierwszym spotkaniu szczegółowo zapozna się z sytuacją, w jakiej znalazł się klient oraz zaproponuje strategię postępowania. Wyjaśni także wątpliwości związane z przebiegiem procesu spraw rozwodowych oraz postępowań mu towarzyszących – dotyczących rozkładu pożycia, winie danej strony i orzeczenia rozwodu, podziału majątku, władzy rodzicielskiej, alimentacyjnych, czy innych.
  2. Mediację między małżonkami - prawnik prowadzący sprawę informuje klienta o jego prawach, perspektywach i upewniamy się, że posiada klarowność sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł. Jako kancelaria adwokacka oferujemy na bieżąco porady prawne związane z mediacją. Warto pamiętać, że pomyślna mediacja z pomocą pełnomocnika upraszcza postępowanie, jednak nierozsądne jest dążenie do ugody kosztem własnych interesów. Adwokat, reprezentując klienta dąży przede wszystkim do osiągnięcia ustaleń związanych z rozwodem korzystnych dla mocodawcy.
Adwokat Piotr Chemielewski - rozwód Warszawa
  1. Przygotowanie do rozprawy rozwodowej - to czas zbierania potrzebnych dokumentów oraz dowodów. Na etapie kompletowania dowodów ważna jest szczerość wobec prawnika prowadzącego postępowanie w kwestii przedstawienia sytuacji rodzinnej. Warto pamiętać, że jest on zobowiązany zachować poufność powierzonych mu informacji, jednak są one mu potrzebne do profesjonalnej i skutecznej reprezentacji w sądzie. Współpraca z adwokatem rozwodowym powinna przebiegać w atmosferze wzajemnego zaufania – takie podejście daje największe szanse na zakończenie procesu w sposób pomyślny dla klienta.
  2. Reprezentację w trakcie rozprawy - nasza kancelaria zajmuje się reprezentacją klientów w sądzie. Przydzielony do danej sprawy adwokat rozwodowy zapewnia wsparcie w merytorycznym przedstawieniu sytuacji strony.

Najważniejsze ustalenia mające pomóc w rozwiązaniu sprawy rozwodowej odbywają się na etapie wstępnych konsultacji. Podczas spotkania adwokat z Warszawy zajmujący się rozwodami stara się rozwiać wątpliwości, które mogą nasunąć się w trakcie postępowania. To oczywiste, że w tego rodzaju przypadkach pojawia się bardzo dużo pytań. Jednym z kluczowych zadań prawnika jest szczegółowe odpowiadanie na nie. Zawsze reprezentujemy interesy naszych klientów, przygotowywujemy i składamy pisma procesowe, bierzemy udział w mediacjach oraz występujemy za nich przed organami, gdy tego wymaga sytuacja.

Dobry adwokat rozwód - Warszawa Prawnik rozwody Warszawa - Piotr Chmielewski

Adwokat Rozwody Warszawa - sprawy rozwodowe w kancelarii adwokackiej

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane podjęciem współpracy z adwokatem lub skorzystaniem z porady prawnej do bezpośredniego kontaktu. Prowadzoną przez nas kancelarię adwokacką w Warszawie wyróżnia fachowość oraz olbrzymia, na bieżąco aktualizowana wiedza prawnicza, szczególnie z zakresu najbardziej interesującej nas dziedziny prawa rodzinnego i spraw rozwodowych. Prawnicy działają w charakterze pełnomocników dla naszych klientów. Doskonale wiemy, że z uwagi na stres oraz występujące w wielu przypadkach napięcie między małżonkami współpraca stron podczas rozwodu może okazać się trudna bądź wręcz niemożliwa. Doświadczenie pozwala naszemu adwokatowi nie tylko fachowo doradzić klientom, ale także wprowadzić odpowiedni dystans w trakcie trwania całego postępowania, co znacznie ułatwia zakończenie go z korzystnym wynikiem. Wiemy, jak wiele trudności może wyniknąć podczas sprawy o rozwód. Prawnik z Warszawy wyjaśni wszystkie niejasne kwestie oraz przedstawi prawa i obowiązki związane z podjęciem decyzji o rozstaniu.

Długość i złożoność spraw rozwodowych zależy od wielu rzeczy, w tym także od nastawienia samych małżonków. Czasami nie można z góry przewidzieć, ile będzie trwało dane postępowanie. Zależy to od wielu zróżnicowanych czynników, które po czasie mogą również ulec zmianie. Jednak kluczowe znaczenie ma współpraca z adwokatem będącym pełnomocnikiem strony. Staramy się przeprowadzić naszych klientów przez całą procedurę tak, aby finalny werdykt rozwodu był dla nich możliwie korzystny. Jeszcze przed ustaleniem terminu rozprawy organizujemy (w miarę możliwości) mediacje, w których uczestniczą małżonkowie w obceności swoich prawników. Podczas spotkania wysłuchujemy obustronnych warunków rozwodu, starając się dojść do akceptowalnych przez obie strony ustaleń. Całość jest spisywana na dokumencie, który następnie zostaje przedłożony w sądzie. Mediacja może znacznie skrócić całe postępowanie.

Prawo rodzinne, sprawy rozwodowe i prawo spadkowe to nasza specjalność. Jeśli mają Państwo pytania związane z postępowaniami sądowymi bądź są właśnie w trakcie prowadzenia takiego na terenie Warszawy i chcą skorzystać z pomocy adwokata, mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Nasza telefon jest dostępny dla klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Chętnie służymy wstępną konsultacją w trybie stacjonarnym lub online. Prawnik reprezentujący kancelarię, który specjalizuje się w prowadzeniu rozwodów, chętnie przedstawi szczegóły dotyczące ewentualnej współpracy, a także spróbuje odpowiedzieć na wszystkie nurtujące klientów pytania.